fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Pohádkování 2023

Senohrabské pohádkování 2023
24
června

Senohrabské pohádkování 2023

Zatoulaná strašidla

  • 24. června 2023
  • 9.00 - 14.00

A protože strašidel se nebojíme, vydáme se ta zatoulaná pochytat. Troufnete si i vy na bezhlavého rytíře, čerty, kostlivce, hejkaly, bludičky či ježibaby? Přijďte a pomozte nám dát zase vše do pořádku. Těšíme se na vás.

Již žádné chybějící stránky ve strašidelné knize, žádná zatoulaná strašidla po lese senohrabského království. Žádné pohádky, co nemají hlavu ani patu. Všechno hezky zpět na svá místa do bezpečí. Ale jak na to? Jak jinak než za pomoci šikovných dětí z blízkého i dalekého okolí. Už žádné strašení, jak se komu zlíbí. Proto všichni pomocníci sem.

Letos se Pohádkování bude konat v sobotu 24. června, začátek je v 9.00 hodin, konec zápisu ve 14 hodin. Start i cíl je již tradičně na Vávrově palouku, kde jsou pro děti i dospělé připraveny další hry a zábava i občerstvení. Na pohádkovou cestu se děti vydávají společně s rodiči v malých skupinkách s odstupem asi 15 minut.

Po zkušenostech z let minulých se nám osvědčila rezervace on-line předem, která bude aktivní od 1. 6. 2023 od 8:00. Na Pohádkování můžete dorazit i BEZ REZERVACE! Skupinky se budou u zápisu doplňovat, na všechny se dostane. Středně náročná, asi 1,5km, dlouhá trasa vede krásnou posázavskou krajinou. Kromě plnění úkolů se můžete na každém stanovišti těšit i na krátké herecké scénky. Senohrabské pohádkování není komerční akcí. Jde o to, aby si ho u nás všichni užili.

Další informace

Cesta na Vávrův palouk v Senohrabech bude značena cedulkami. Do Senohrab se dostanete autem po D1 směrem na Brno, sjezd na Mirošovice na 20 km. Vlakem z Hlavního nádraží směr Benešov. Cesta vlakem trvá 45 min.+ 15-20 min. pěšky na místo konání akce. Vlaky jezdí o víkendech každou hodinu.

Začátek akce je v 9.00 hodin, přijít můžete kdykoliv do 14.00 hodin. Budete zařazeni do skupinky, podle příchodu. Většinou se dostanete na trať do hodiny.

V případě on-line rezervace přijďte minimálně 30 minut před vámi zvoleným časem! Rezervaci je nutné potvrdit u registračního stánku.

Vstupné pouze v hotovosti na místě 180 Kč platí pouze děti.

Trať není extrémně náročná, vede většinou lesem (nezapomeňte na vhodnou obuv) a počítejte s pomocí ke kočárkům nebo si vezměte raději krosničku. Cesta pohádkovým lesem trvá přibližně hodinu a půl. Pohádkování je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Každé dítě získá na stanovištích za splnění úkolu "drahokamy". Za ty si potom v pohádkovém jarmarku bude moci nakoupit hračky a různé drobnosti.

V občerstvení na Vávrově palouku je možné zakoupit jak limonádu, vodu, pivo, tak i něco malého k snědku - párky v rohlíku, klobásy na grilu, sušenky a zmrzliny.

Začátek i konec tratě je na stejném místě – rozlehlé louce, kde je kromě zmíněné zábavy možné i posezení či poležení.

TĚŠÍME SE NA VÁS a nezapomeňte si přibalit dobrou náladu, repelent a pro jistotu i deštník či jiný oděv proti dešti (i když, světe div se, zatím nám nepršelo!).