fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Pohádkování 2022

Senohrabské pohádkování 2022
11
června

Senohrabské pohádkování 2022

  • 11. června 2022
  • 9.00 - 14.00

Kdo zachrání Sněhurku a sedm trpaslíků, Šípkovou Růženku, Dvanáct měsíčků, princezny či ježibaby? Přijďte a pomozte nám dát zase vše do pořádku! Po dvouletém strádání, kdy celou naši zemi zachvátil ošklivý moribundus, povolává Král Senohrab I. všechny děti z blízkého i dalekého okolí k záchraně svého království. Je třeba uzdravit všechny pohádky a pohádkové bytosti, které touto divnou nemocí onemocněly, v hlavě se jim vše převrátilo a pomotalo a lék na uzdravení samy jen těžko najdou. 17. ročník Senohrabského Pohádkování již 11.června 2022 na Vávrově palouku v Senohrabech. Připravena je pohádková trasa, bohatý doprovodný program, občerstvení.

Letos se Pohádkování bude konat v sobotu 11. června, začátek je v 9.00 hodin, konec zápisu ve 14 hodin. Start i cíl je již tradičně na Vávrově palouku, kde jsou pro děti i dospělé připraveny další hry a zábava i občerstvení. Na pohádkovou cestu se děti vydávají společně s rodiči v malých skupinkách s odstupem asi 15 minut.

Po zkušenostech z let minulých se nám osvědčila rezervace on-line předem. Na Pohádkování můžete dorazit i BEZ REZERVACE! Skupinky se budou u zápisu doplňovat, na všechny se dostane. Středně náročná, asi 1,5km, dlouhá trasa vede krásnou posázavskou krajinou. Kromě plnění úkolů se můžete na každém stanovišti těšit i na krátké herecké scénky. Senohrabské pohádkování není komerční akcí. Jde o to, aby si ho u nás všichni užili.

Další informace

Cesta na Vávrův palouk v Senohrabech bude značena cedulkami. Do Senohrab se dostanete autem po D1 směrem na Brno, sjezd na Mirošovice na 20 km. Vlakem z Hlavního nádraží směr Benešov. Cesta vlakem trvá 45 min.+ 15-20 min. pěšky na místo konání akce. Vlaky jezdí o víkendech každou hodinu.

Začátek akce je v 9.00 hodin, přijít můžete kdykoliv do 14.00 hodin. Budete zařazeni do skupinky, podle příchodu. Většinou se dostanete na trať do hodiny.

Nechcete-li čekat, můžete si udělat rezervaci svého času na webu. Přijďte minimálně 30 minut před vámi zvoleným časem! Rezervaci je nutné potvrdit u registračního stánku.

Na místě jsou pro děti připraveny další zábavné hry (stolní hokej, koloběžky, skákání v pytlích, překážková dráha, jízda na koních atd.)

Vstupné je dobrovolné, doporučené 150 Kč až 200 Kč na dítě.

Trať není extrémně náročná, vede většinou lesem (nezapomeňte na vhodnou obuv) a počítejte s pomocí ke kočárkům nebo si vezměte raději krosničku. Cesta pohádkovým lesem trvá přibližně hodinu a půl. Pohádkování je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Každé dítě získá na stanovištích za splnění úkolu "drahokamy". Za ty si potom v pohádkovém jarmarku bude moci nakoupit hračky a různé drobnosti.

V občerstvení na Vávrově palouku je možné zakoupit jak limonádu, vodu, pivo, tak i něco malého k snědku - párky v rohlíku, klobásy na grilu, sušenky a zmrzliny.

Začátek i konec tratě je na stejném místě – rozlehlé louce, kde je kromě zmíněné zábavy možné i posezení či poležení.

TĚŠÍME SE NA VÁS a nezapomeňte si přibalit dobrou náladu, repelent a pro jistotu i deštník či jiný oděv proti dešti (i když, světe div se, zatím nám nepršelo!).