O nás

Pohádkování 2017
Rezervace

Pohádkování 2003 - 2010

Samohláska

Fotogalerie
Kalendář akcí
Ostatní akce
Napsali o nás

Kontakt
Stanovy SB


 

 

Senohrabské pohádkování 2017 - Devatero řemesel

Král  Senohrab I. má  dvě děti, syna a  dceru. Princ a princezna jsou sice hodní, ale nejsou příliš šikovní.
Pan  král se obává doby, kdy bude  muset předat království svým dětem, které  nic neumí. Pokud se děti během pohádkové cesty lesem naučí řemeslům, jistě to zvládne i princ s princeznou a království bude opět zachráněno.

Letos se Pohádkování bude konat v sobotu 17. června, začátek je v 9.30 hodin, konec zápisu ve 14.15 hodin.

Start i cíl je již tradičně na Vávrově palouku, kde jsou pro děti i dospělé připraveny další hry a zábava i občerstvení.

Na pohádkovou cestu se děti vydávají společně s rodiči v malých skupinkách s odstupem asi
15 minut. Po zkušenostech z let minulých se nám osvědčila rezervace on-line předem.  Rezervace zde.

Rezervace bude aktivní od 1.6. - 15.6. 2017

Na Pohádkování můžete dorazit i BEZ REZERVACE! Skupinky se budou u zápisu doplňovat, na všechny se dostane. 

Středně náročná, cca 1,5km, dlouhá trasa vede krásnou posázavskou krajinou. Kromě plnění úkolů se můžete na každém stanovišti těšit i na krátké herecké scénky. Senohrabské pohádkování není komerční akcí. Jde o to, aby si ho u nás všichni užili.

Nově můžete Senohrabské pohádkování sledovat i na Facebooku.

Další informace:
Cesta na Vávrův palouk v Senohrabech bude značena cedulkami.
Do Senohrab se dostanete autem po D1 směrem na Brno, sjezd na Mirošovice na 20 km.
Vlakem z Hlavního nádraží směr Benešov. Cesta vlakem trvá  45 min.+ 15-20 min. pěšky na místo konání akce. Vlaky jezdí v neděli každou hodinu.

Začátek akce je v 9.30 hodin, přijít můžete kdykoliv do 14.15 hodin. Budete zařazeni do skupinky, podle příchodu. Většinou se dostanete na trať do hodiny.

Nechcete-li čekat, můžete si udělat rezervaci svého času na webu. Přijďte minimálně 30 minut před vámi zvoleným časem! Rezervaci je nutné potvrdit u registračního stánku.
Na místě jsou pro děti připraveny další zábavné hry (stolní hokej, koloběžky, skákání v pytlích, překážková dráha, jízda na koních atd.)
Vstupné je dobrovolné, doporučené je 100 Kč na dítě.
Trať není extrémně náročná, vede většinou lesem (nezapomeňte na vhodnou obuv) a počítejte s pomocí ke kočárkům nebo si vezměte raději  krosničku. Cesta pohádkovým lesem trvá přibližně hodinu a půl.
Pohádkování je vhodné pro všechny věkové kategorie.
Každé dítě získá na stanovištích za splnění úkolu "drahokamy". Za ty si potom v pohádkovém jarmarku bude moci nakoupit hračky a různé drobnosti.
V občerstvení na Vávrově palouku je možné zakoupit jak limonádu, vodu, pivo, tak i něco malého k snědku - párky v rohlíku, klobásy na grilu, sušenky a zmrzliny.
Začátek i konec tratě je na stejném místě – rozlehlé louce, kde je kromě zmíněné zábavy možné i posezení či poležení.

TĚŠÍME SE NA VÁS a nezapomeňte si přibalit dobrou náladu, repelent a pro jistotu i deštník či jiný oděv proti dešti     (i když, světe div se, zatím nám nepršelo!).